5.5 C
Tiranë
Friday, February 23, 2024
spot_img

LAJME NGA SHQIPËRIA

Kryeministri Rama: Shqipëria po vepron si një vend anëtar i BE-së

Pas miratimit të marrëveshjes me Italinë për emigrantët, Kryeministri Edi Rama shpreh reagimin e tij Rama thotë se vendimi i Kuvendit për ratifikimin e marrëveshjes...

LAJME NGA KOSOVA

LAJME NGA BOTA

Palëvizshmëria e BE-së përballë Serbisë: Ndëshkimi ose ftohja?

Parlamenti Europian kohët e fundit, disa të tjerë as që po përpiqen ta bëjnë Beogradin të kuptojë se çdo veprim negativ në rrugën drejt...

LAJME NGA RAJONI

Ngjarja në shkollën në Greqi: Nxënësi pendohet pas varjes së flamurit shqiptar

Një "incident" është raportuar të ketë ndodhur në një shkollë në Argallasti në Pelion të Greqisë në mëngjesin e djeshëm. Sipas mediave greke, një...
20,543FansaPëlqeje
29,000NdjekësitNdjek
1,000NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu

LIFESTYLE DHE SHOWBIZ

SPORT

Mbape firmos kontratë paraprake me Real Madridin, lëvizja në verë duket e pashmangshme

Sipas mediave sportive, futbollisti Kilian Mbape është në prag të transferimit nga Paris Saint-Germain në Real Madrid. Ai ka firmosur një kontratë paraprake për...

Suksesi i sportistit Abakarov: Nënkampion evropian në mundje

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka uruar sportistin Zelimkhan Abakarov për arritjen e tij si nënkampion Europe në mundje. Veliaj shprehu kënaqësinë...

Mourinho reagon pas shkarkimit nga Roma: “Do të rikthehem më i fortë në arenën e UEFA-s”

Jose Mourinho është rikthyer të flasë për ndarjen me Romën. “Special One” u shkarkua nga posti i trajnerit të skuadrës verdhekuqe në datën 16...

Reali i Madridit dhe Mançester Siti bëjnë një hap drejt çerekfinaleve

Liga e Kampioneve u rikthye mbrëmë në fushë, me duele interesante të 1/8 e finales, dhe me dy skuadra që në fakt janë pretendente...

Shqipëria në planifikim të fortë për Europianin, mundësi për miqësore me Kilin

Shqipëria e ka siguruar kualifikimin në Europianin e Gjermanisë dhe tani po mendon për finalet e saj, ku siç dihet goglat i kanë rezervuar...

SHËNDETI

Studimi zbulon dy efekte anësore të rralla nga vaksinat Anti-COVID

Studimi më i madh për sigurinë e vaksinave anti-COVID, duke përfshirë mbi 99 milionë njerëz nga vende si Australia, Argjentina, Kanada, Danimarka, Finlanda, Franca,...

TEKNOLOGJI

“WhatsApp” vjen me rregulla të reja: S’mund të bëni më…

Plataforma e mesazheve WhatsApp po teston një funksionalitet të ri që ndalon përdoruesit të bëjnë 'screenshot' të profileve të përdoruesve të tjerë. Ky funksion...

HISTORI

KULTURË

RECETA GATIMI DHE HOROSKOPI

MË TË LEXUARAT

Tragjedia e 23-vjeçares Suada Hysenaj: Rast tjetër i helmimit me fotoksinë

0
Ditën e djeshme, një tragjedi ka prekur komunitetin, pas humbjes së 23-vjeçares Suada Hysenaj, e cila ka ndërruar jetë në spital pas konsumimit të...

Kryeministri Rama: Shqipëria po vepron si një vend anëtar i BE-së

0
Pas miratimit të marrëveshjes me Italinë për emigrantët, Kryeministri Edi Rama shpreh reagimin e tij Rama thotë se vendimi i Kuvendit për ratifikimin e marrëveshjes...

Bardhi takon Idrizin pasi PDIU votoi pro marrëveshjes me Italinë për emigrantët

0
Gazment Bardhi, përfaqësues i PDIU-së, shpjegon interpretimin e tyre të votës për marrëveshjen me Italinë dhe takimin me Shpëtim Idrizin Bardhi nuk interpreton votën e...

Marrëveshja me Italinë miratohet me 77 vota pro në Kuvend

0
Kuvendi miraton Marrëveshjen me Italinë për emigrantët, duke siguruar 77 vota pro Deputetët e Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet bashkohen me mazhorancën për miratimin...

Albana Vokshi kritikon përjashtimin nga seanca plenare si dënim politik

0
Deputetja akuzon përjashtimin e saj si dënim të politizuar, pas tensioneve të javës së kaluar Vokshi shprehet se munguan baza ligjore për vendimin e pezullimit...