15.5 C
Tiranë
Saturday, September 21, 2024
spot_img

Kombëtarja Shqiptare fiton bindshëm ndaj Azerbajxhanit në miqësoren e fundit para Kampionatit Evropian

Në një ndeshje përgatitore para nisjes së Kampionatit Evropian të futbollit, Kombëtarja Shqiptare arriti një fitore spektakolare, duke mundur përfaqësuesen e Azerbajxhanit me rezultatin bindës 3-1 në stadiumin “Haladas Sportkomplexum”.

“Kuqezinjtë” dominuan që në fillim të ndeshjes, me Nedim Bajramin që gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 11-të falë një goli të bukur nga jashtë zone. Goli i dytë erdhi në minutën e 81-të nga Manaj, ndërsa Laçi shtoi të tretin vetëm shtatë minuta më vonë. Azerbajxhani arriti të shënojë një gol ngushëllimi me Gurbanli, i cili tundi rrjetën e Strakoshës.

Kombëtarja Shqiptare do të fillojë përgatitjet për sfidën e parë të Kampionatit Evropian, ku më 15 qershor do të ndeshet me Italinë në arenën mitike të Dortmundit, “Signal Iduna Park”. Kjo ndeshje pritet të jetë një sfidë historike për ekipin shqiptar.