15.5 C
Tiranë
Thursday, September 19, 2024
spot_img

Fitore e Milanit kundër Udinezes: 3-2, Okafor shënon golin e fitores në minutat e fundit

Skuadra e Milanit ka shënuar një fitore të rëndësishme në transfertën kundër Udinezes, duke fituar 3-2 në një ndeshje spektakolare. Loftus-Cheek shënoi për Milanin, por Udineza riktheu baraspeshën me gola nga Samardzic dhe Thauvin. Përgjigjja e fortë e Milanit vinte nga goli i Jovic në minutën e 83′ dhe Okafor që shënoi golin e fitores në sekondat e fundit të lojës.

Kjo fitore e vlefshme bën që Milan të mbetet në vendin e tretë në renditje, duke shpresuar për një hap të favorshëm nga skuadrat që ndodhen para tyre. Ndërkaq, duhet përmendur se gjatë ndeshjes, portieri i Milanit, Mike Maignan, ndërpreu lojën për shkak të thirrjeve raciste nga tifozët kundërshtarë.