33.5 C
Tiranë
Thursday, July 25, 2024
spot_img

Policia e Kosovës arreston personin që plagosi oficerin në Pikën e Kontrollit

Një person është vënë në prangat e Policisë së Kosovës pasi kundërshtoi urdhrat e policisë dhe plagosi një oficer në një pikë kontrolli të automjeteve. Pas marrjes në pyetje, i dyshuari është lënë i lirë me vendim të prokurorit.

Njoftimi i Policisë:

“Prishtinë – Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti në një pikë kontrolli të veturave, duke mos i zbatuar urdhërat, i ka shkaktuar edhe lëndime trupore njërit prej zyrtarëve policor, ku si pasojë ka pranuar tretman mjekësor. Lidhur me rastin pas intervistimit, me vendim të prokurorit personi i dyshuar është liruar në procedurë të rregullt.”

Kjo ngjarje ngre shqetësime për sigurinë e oficerëve të policisë gjatë kryerjes së detyrave të tyre dhe nënvizon rëndësinë e respektimit të urdhrave të autoriteteve ligjzbatuese.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT