19.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

“Audi” që u dogj në Vlorë, i përket estetistes…(Video)

Një automjet tip “Audi” është djegur gjatë natës në Vlorë.

Policia informon se mjeti prej flakëve është shkrumbuar plotësisht.

Mësohet gjithashtu se automjeti ishte në pronësi të një 23-vjecareje me inicialet E.H.

Opennews.al ka zbardhur detaje në lidhje me djegien e makinës së 23-vjeçares në Vlorë. Mësohet se mjeti është në pronësi të Ernela Habilajt, me profesion estetiste. Mësohet se makina e Habilajt e llojit “Audi”, është djegur qëllimisht dhe se gjithçka ka lidhje me problemet që ka familja e saj.

Habilajt rezulton e martuar dhe bashkëshorti i saj ndodhet në burg në Itali. Ai është i dënuar për trafik të lëndëve narkotike. Një tjetër pistë ku janë fokusuar hetimet është edhe fakti se vetëm pak muaj më parë në shtëpinë e babait të Habilajt u vu një sasi eksplozivi. Tritoli nuk shpërtheu dhe atentati dështoi, por familja e mori ‘mesazhin’.

Sot, Habilajt me profesion estetiste i dogjën makinën. Mjeti i llojit “Audi” ishte parkuar në lagjen ’24 maj”, kur u dogj dhe u shkrumbua tërësisht.

 

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT