33.5 C
Tiranë
Thursday, July 25, 2024
spot_img

Basha diskuton strategjitë pas vendimit të Gjykatës së Apelit për vulën e PD

Janë zbardhur diskutimet në dy mbledhjet urgjente të Lulzim Bashës me strukturat e tij, pas vendimit të Gjykatës së Apelit që i dha vulën e PD-së Sali Berisha më 11 qershor. Sipas gazetarit Osman Stafa, ky vendim ka tronditur strukturat e Bashës, duke shkaktuar shqetësim dhe pasiguri për të ardhmen.

Gjatë mbledhjeve, janë propozuar katër ide kryesore për të ardhmen e grupimit të Bashës:
1. Bërja e Rekursit në Gjykatën e Lartë.
2. Mbyllja e ballafaqimit ligjor dhe krijimi i një partie të re.
3. Ofrojnë qytetarëve një alternativë të re, larg Berishizmit.
4. Çdo anëtar të shohë rrugën e tij, duke u larguar nga politika.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT