36.5 C
Tiranë
Saturday, June 22, 2024
spot_img

Covid / Shifra të larta, 11 të vdekur dhe 720 raste të reja me koronavirus në Kosovë

11 të vdekur dhe 720 raste të reja me koronavirus janë regjistruar sot në Kosovë.

Numri total i rasteve pozitive është 31.215 raste nga 123.976 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 860 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 469 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 18.347 raste, kurse numri i rasteve aktive është 12.008.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT