33.5 C
Tiranë
Thursday, July 25, 2024
spot_img

Incident në Majën e Jezercës: Një turist dyshohet se ka ndërruar jetë

Duket se sezoni veror në Shqipëri ka filluar me probleme për turistët.

Një grup turistësh kanë kërkuar ndihmë afër Majës së Jezercës pas një aksidenti, dhe dyshohet se njëri prej tyre ka ndërruar jetë, megjithëse kjo ende nuk është konfirmuar për shkak të mungesës së kontaktit.

Në ndihmë të tyre janë nisur Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit Malor, forcat e policisë dhe banorë vullnetarë nga Thethi dhe Valbona.

Ngjitja në Majën e Jezercës nga Thethi kërkon përgatitje fizike dhe njohje të mirë të zonës, por shumë turistë preferojnë të ngjiten pa guida lokale.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT