29.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Koronavirusi/ Ambasada Gjermane në Tiranë njoftim të rëndësishëm për qytetarët shqiptarë, ja çfarë ndodh me vizat

Ambasada gjermane ka njoftuar sot se ka ndërprerë procesin e dhënien së vizave në Shqipëri për shkak të pandemisë. Në njoftimin e publikuar në Fb, thuhet:

“Informacion i rëndësishëm! Prejt ditës së sotme, 18.11.2020, nisur nga gjendja aktuale Zyra e Vizave dhe e Pashaportave të Ambasadës Gjermane në Tiranë është e mbyllur për arsye parandaluese.

Personat e prekur nga mbyllja e zyrës do të marrin në momentin më të parë të mundshëm një datë/orë të re aplikimi.

Ne do të informojmë përmes faqes së internetit apo Faceboouk-ut sapo zyra të rinisë veprimtarinë e saj. Lutemi për mirëkuptimin tuaj.

Në raste urgjente konsullore mund të na kontaktoni përmes numrit të shërbimit të gatshëm. Lutemi për mirëkuptimin tuaj që përmes këtij numri nuk mund të japim informacione rreth datave të aplikimit apo procedurave për vizë,” përfundon njoftimi.

opennews.al

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT