33.5 C
Tiranë
Saturday, June 22, 2024
spot_img

Nevaldo Hajdaraj/ Ndjesë të madhe familjes Rasha” I penduar dhe kokëulur del përpara gjykatës polici që vrau Klodianin Rashen

I penduar dhe me kokë ulur poshtë, efektivi i policisë që kreu vrasjen e Klodian Rashës, Nevaldo Hajdaraj i ka kërkuar gjykatës të vendosë ajo se çfarë do të bëhet me të.

“Kam vrarë një njeri. Nuk kam asnjë të drejtë të kërkoj mbrojtje”Ai ka kërkuar që  në sallë të ishin të pranishëm edhe familjarët e 25 vjeçarit që tu kërkonte të falur nëse ata do të ishin në sallë. Për të cilët kishte një ndjesë të madhe.Prokuroria kërkoi në gjykatë masën e arrestit me burg për akuzën “Vrasja e kryer me kapërcim të kufijve të mbrojtjes” . Kjo akuzë rrezikon dënimin deri në 7 vjet burg.

Ende nuk ka një ekspertizë të armëve që mund të përcaktojë dhe akuzën e qartë të efektivit. Viktima ka vetëm një plumb.Është gjetur dhe një gëzhojë në vendin ku ndodhi ngjarja. Kjo gëzhojë ka qenë në qepenin e një dyqani, dhe ekspertiza do të përcaktojë se nga cila armë është qëlluar kjo gëzhojë.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT