29.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Rama tërbohet me protestuesit: Harrojeni dorëheqjen e Ardi Veliut

Ndërkohë që të rinjtë vazhdojnë të organizohen në rrjetet sociale. Ata kanë paralajmëruar sërish një protestë sot në orën 18:00.Duke shperndare njoftimin se sot do të kërkojne largimin e drejtorit të përgjithshëm të policisë Ardi Veliu

Por menjeherë pas këtij njoftimi kryeministri Edi Rama reagoi ashpër, duke deklaruar se nuk do lejojë dorëheqjen e tij.

Ardi Veliu shihet nga opozita dhe aktorë të medias si njeriu që i duhet Ramës për aferat dhe abuzimet me Policinë e Shtetit, prandaj ai nuk e lëshon atë, edhe pse mund të largojë çdo ministër.

“Kërkojnë dorëheqjen e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë se ndryshe do djegin e shkatërrojnë? Ta harrojnë! Gabon shumë kush kujton se qytetaria e ministrit të brendshëm është dobësi dhe harron se ky shtet është i qytetarëve jo i barbarëve! Pushteti merret me votë jo me djegie!

Policia e Shtetit as do merret dot peng, as do lëkundet dot nga politika e vjetër e dhunës e nga dhunuesit e nxitur prej saj! Policia e Shtetit nuk është një polic që vrau e që sot është në duart e drejtësisë dhe kush nuk do të respektojë ligjin do përballet me forcën e ligjit!

Ne nuk do të lejojmë askënd që të rrënojë çka është ndërtuar me mund e me punë të madhe dhe Policia e Shtetit është një nga shembujt e ndryshimit, që vazhdon me mundin e shumë njerëzve çdo ditë! Shantazhet dhe dhuna ndaj policisë nuk kanë lidhje as me lirinë as me demokracinë!”

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT