28.5 C
Tiranë
Thursday, July 25, 2024
spot_img

Vlorë / Konfirmohen 57 raste me Covid-19 brenda 24-orëve

Janë konfirmuar 57 raste të reja me Covid-19 në qytetin e Vlorës.

Kryesisht personat e prekur nga virusi janë punonjës në institucione publike si polici, spitale apo shkolla.

Konkretisht kanë rezultuar pozitiv me Covid dy punonjës policie në Vlorë.

Dy mësues ku njëri prej tyre pjesë e një shkolle private.

Dy mjekë në qendër shëndetësore nr.4 dhe një infermiere qendra shëndetësore nr.3.

Dy nxënës njëri prej të cilëve pjesë në një shkollë jo publike dhe një edukatore pranë shtëpisë së fëmijës e një rast pranë  kopshtit nr.3 në këtë qytet.

Rastet e tjera te konfirmuara janë raste kontakti. Në sektor privat por edhe pensionistë e familjar.

 

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT