33.5 C
Tiranë
Thursday, July 25, 2024
spot_img

Zvicra forcat masat anti-covid, baret e restorantet të mbyllura pas orës 19:00

Qeveria zvicerane ka ndërmarrë një sërë masash shtesë për frenimin e përhapjes së pandemisë së koronavirusit. Mësohet se restorantet dhe barët do mbyllen në orën 19:00 në pjesën më të madhe të vendit, ndërkohë që në zonat ku rastet janë më të pakta, aktivitetet e këtyre bizneseve do të lejohen deri në orën 23:00.

Një tjetër masë është dhe kufizimi i aktiviteteve kulturore, ku nuk lejohet grupimi me më shumë se 5 persona.

Në 24 orët e fundit u raportuan 5,136 raste të reja dhe 106 vdekje në Zvicër.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT