23.5 C
Tiranë
Saturday, September 21, 2024
spot_img

Barazim pa gola mes Skënderbeut dhe Tiranës në javën e 30-të të Superligës në Shqipëri

Sfida mes Skënderbeut dhe Tiranës në javën e 30-të të Superligës përfundoi pa gola me rezultatin 0-0, edhe pse u përballën me sfida të shumta. Skënderbeu vuajti shkarkimin e Rabiut në minutën e 15, por megjithatë humbi një penallti me Dean Liçon në pjesën e parë. Ndeshja, e zhvilluar në një atmosferë të kënaqshme, ishte shumë e rëndësishme për vendosjen në ‘final-four’. Me këtë barazim, Skënderbeu mbetet në vendin e pestë me 41 pikë, një pikë më shumë se Tirana, e cila ndodhet në vendin e gjashtë.

“Pas shkarkimit të Rabiut ishte një moment i vështirë për ne, pasi luajtëm 75-80 minuta me një lojtar më pak. Mund të shënojmë, mund të humbasim penallti, por duke parë rezultatin përgjithësisht jam i kënaqur. Bravo për lojtarët për sakrificën e tyre,” – deklaroi Ivan Gvozdenovic, trajneri i Skënderbeut.

“Niveli i agresivitetit ishte në nivelet e duhura, por ndjeva një presion të madh pasi kërkonim me dëshirë të shënonim gola, dhe kjo solli disa momente stresuese për lojtarët,” – tha Erbim Fagu, trajneri i Tiranës.

Në ndeshjen tjetër të kësaj jave, Erzeni arriti një fitore të rëndësishme 1-0 kundër Egnatias në minutën e 86, duke u shpresuar për përparim në klasifikim. Ndërkohë, ndeshja e Partizanit me Vllazninë mbaroi 0-0, ndërsa Kukësi barazoi 1-1 me Dinamon dhe Laçi fitoi 0-1 kundër Teutës. Kështu, Kurbinasit parakaluan Durrsakët në renditje.