28.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Covid-19/ Vaksinohet “live” eksperti amerikan Anthony Fauci

Eksperti i sëmundjeve infektive në SHBA, Dr. Anthony Fauci, ka bërë live vaksinën e koronavriusit. Ai ka marrë vaksinën e Moderna, ndërsa në mesazhin e parë pas vaksinimit është shprehur se ishte “një nder” për të dhe se vaksina është një simbol i shpresës për Amerikën dhe botën.

Ndërkohë, gjatë ditës së sotme, ai tha se do duhet deri në korrik të vitit tjetër, që shumica e amerikanëve të jenë vaksinuar kundër COVID.

 

 

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT