25.5 C
Tiranë
Friday, June 14, 2024
spot_img

Liga Kombeve/ Shuhet ëndrra e Kosovës, fiton Maqedonia e Veriut

Shuhet në Shkup ëndrra  e Kosovës për një pjesëmarrje historike në fazën e grupeve të kampionatit europian të futbollit.

Ekipi i drejtuar nga zvicerani Shaland u mund me rezultatin 2-1 në derbin ballkanas me Maqedoninë e Veriut, në ndeshjen unike e vlefshme për fazën play-off të Nations League.

Në një stadium të boshatisur dhe pa ngrohtësinë  e publikut, Maqedonia tregoi superioritet që në minutat e para, ndaj ekipit “dardan” të cilit i mungonin disa nga lojtarët më të mirë, si Vedat Muriqi, Milot Rashica, dhe Amir Rrahmani.

Maqedonasit kaluan në avantazh gjithsesi nga një episod i pafat në minutën e 16-të, ku një deviacion i Kolollit në zonën e rreptësisë drejton topin në rrjetë.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT