25.5 C
Tiranë
Monday, May 20, 2024
spot_img

Monika Kryemadhi në “Kjo Javë”: I qëndroj marrëveshjes, pas 25 prillit Lulzim Basha kryeministër!

Monika Kryemadhi e ftuar në “Kjo Javë”  deklaroi se i qëndron plotësisht marrëveshjes së bërë me Lulzim Bashën në 2019 që ky i fundit të zgjidhet kryeministër pas zgjedhjeve të 25 prillit.

Ajo tha po ashtu se motoja e LSI në këto zgjehdje do jetë: “Shqipëria shtëpia e shqiptarëve”.

Po flisnin për listat ku me sa duket LSI do dalë me lista të ndara, po për për sloganin keni menduar?

Kryemadhi: “Shqipëria shtëpia e shqiptarëve” sot çështja e shpopullimit është një nga cështjet më të mëdha dhe një nga sfidat që ka LSI: Si do i rikthejmë këta njerëz? Nëse nuk bëjmë gjënë e parë të ngremë barrierë ndaj shpopullimit.

Si do ndahet pjesa e kryeminstrisë nëse fitoni zgjedhjet?

Kryemadhi: Unë e kam bërë të qartë dhe i qendroj deklaratës sime që zoti Basha do jetë kryeministër, i qëndroj marrëveshjes së 23 prillit 2019, ne kemi nënshkruar një marrëveshje kjo gjë është e qartë dhe e thjeshtë. Kemi kohë deri më 25 prill, ku e gjithë opozita do ketë angazhim për të krijuar frymën për përmbysjen e regjimit kriminal.

 

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT