25.5 C
Tiranë
Monday, May 20, 2024
spot_img

Ndryshime në qeverinë Rama, ja kush emërohet..

Ditën e sotme është miratuar një tjetër ndryshim në qeverinë Rama. Mësohet se Besart Kadia është emëruar zv.ministër i Ekonomisë dhe Financave.

Kadia ka qenë pjesë e PD, pasi ka qenë anëtar i Këshillit Kombëtar si dhe është në skuadrën e Koordinatorëve Kombëtarë të selisë blu.Nuk dien ende arsyet e kësaj lëvizje të papritur të Kadias nga e opozita e djathtë tek qeveria e së majtës. Ai madje vijon të mbajë ende detyrën e koordinatorit në PD si dhe përfaqëson Sekretariatin e ”Sipërmarrjes së Lirë” brenda selisë blu.

opennews.al

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT