36.5 C
Tiranë
Saturday, June 22, 2024
spot_img

Pas ndarjes Enkelejda i dha një mundësi tjetër për hatër të fëmijëve e cila përfundoi në tragjedi

Eduarti dhe Enkelejda u njohën dhe u dashuruan kur vajza ishte vetëm 17 vjeçe. Jetonin në fshatrat pranë njeri-tjetrit, në Alikokë Enkelejda dhe Babicë e madhe Eduarti. Pas 23 vitesh qëndrimi në Greqi, ata kishin dy fëmijë, një vajzë 21 vjeçe dhe një djalë 15 vjeç. Fshatrat e tyre ishin në një distancë rreth 1 km nga njëri-tjetri. Edhe pse fillimisht vinin shpesh në Shqipëri, më pas kryesisht shkonte më rrallë dhe për pushime.

Ata ishin ndarë për herë të parë për një periudhë 5-vjeçare, por pasi Eduarti kërkoi falje, Enkelejda i dha një tjetër mundësi për hir të fëmijëve. Megjithatë, sërish prej asaj kohe kanë patur konflikte të shumta. Enkelejda kishte prindërit në Shqipëri, babai i së cilës prej vitesh ishte punonjës policie. Ajo gjithashtu ishte motra e dy vëllezërve të cilët edhe ata jetonin në Greqi.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT