25.5 C
Tiranë
Monday, May 20, 2024
spot_img

Presidenti Meta reagon për vdekjen e Koço Devoles: Sikur të na thoje se bëre shaka, të kujtojmë gjithmonë duke qeshur i dashur Koco!

Presidenti Ilir Meta iu është bashkuar reagimeve pas lajmit të hidhur për ndarjen nga jeta të aktorit të humorit, Koço Devole, i cili ndërroi jetë pasi ishte prekur nga COVID-19.

Përmes një mesazhi ngushëllimi, kreu i shtetit theksoi se humori dhe arti shqiptar padyshim humbën një prej kolosëve dhe figurave më të dashura, i cili do të na mungojë të gjithëve.

MESAZHI I METËS
Sa shumë trishtim nga ky lajm!

Sikur të na thoje se bëre shaka, nga ato të kripurat, që ti na bëje gjithmonë!
Humori dhe arti shqiptar padyshim humbën një prej kolosëve dhe figurave më të dashura, i cili do të na mungojë të gjithëve.
Familjes Devole, të afërmve dhe gjithë artistëve ju shpreh ngushëllimet më të ndjera!
Do të kujtojmë gjithmonë duke qeshur i dashur Koço!
U prehsh në paqe!

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT