33.5 C
Tiranë
Thursday, July 25, 2024
spot_img

“Pse e bëri këtë me vajzën time”/ Dhimbja e Prindërve të Vasilikës, 11-vjeçarja që u përdhunua dhe vra nga daja

Prindërit e 11-vjeçares Vasilika, e cila u vra brutalisht nga daja i saj në Greqi, janë të rrënuar dhe kërkojnë përgjigje nga autoritetet.

Do ta shikoja në sy dhe do ta pyesja pse e bëri këtë me vajzën time. Më jep një përgjigje.

Në një intervistë për një media greke, ata shpërthyen në lot dhe shprehën zemërimin e tyre përse 37-vjeçari nuk ishte burgosur më parë, pasi në vitin 2017 kishte përdhunuar një të mitur.

Mamaja e Vasilikës dëshiron të dijë pse ndodhi kjo tragjedi, ndërsa babai kujton se 37-vjeçari nuk vinte shpesh dhe vajza e tij madje i kishte larë makinën.

Megjithëse ishte dënuar më parë, kërkesa e vrasësit për pezullim të ekzekutimit të dënimit ishte pranuar, duke e lejuar atë të qëndronte i lirë.

Nuk vinte shpesh. Edhe vajza ime lau makinën e tij. 37-vjeçari u arrestua në vitin 2017 me akuzën e përdhunimit të një vajze 14-vjeçare, e cila në fakt është kushërira e parë e babait të 11-vjeçares Vasilika.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT