25.5 C
Tiranë
Monday, May 20, 2024
spot_img

Sëmundja i merr jetën koreografit të njohur

Ka ndërruar jetë ditën e sotme koreografi i njohur i Elbasanit, Albert Vrapi. Lajmi është bërë i ditur nga të afërmit e tij, por edhe nga miq e dashamirës të artistit të cilët i kanë bërë dedikime prekëse në rrjete sociale.

Sipas të dhënave, Albert Vrapi kishte disa kohë që luftonte me sëmundjen, por dje ajo e ka mposhtur.

Lajmi i ndarjes së tij nga jeta ka hidhëruar pa masë familjen si dhe të njohurit që ai i kishte të shumtë në Elbasan.

Të parët që kanë reaguar duke shprehur hidhërim nga kjo ndarje e parakohshme kanë qenë artistët dhe qarqet kulturore.

Ja çfarë shkruan Arkivi Historik i Elbasanit për koreografin Albër Vrapi:

I MADHI ALBERT VRAPI U NDA NGA KJO JETË NË 15 11 2020. Duhet ta kujtojmë të qeshur me nota muzike qe ai i krijonte në koreografi të bukura që ne i duartrokisnim dhe ngriheshim në këmbë në teatrin Skampa.

Berti është në zemrat tona. Qytetit të Elbasanit iu shua një yll. Ylli i modernizmit, ylli i të bukurës dhe ylli i koreografisë.

Të përcjell në shtëpinë tënde të fundit me këngët e Michael Jackson .Do i mungojnë shumë teatrit koreografitë e tua.

 

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT