28.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

VLORE / Kryebashkiaku Vlorës Dritan Leli pret Ministren Danaj

Ministra e ekonomisë dhe financave Anila Danaj ka zhvilluar në bashkinë Vlorë një takim me përfaqësues të diasporës shqiptare në Gjermani të Besa Foundation e.V. dhe Dritan Leli në Vlorën e investimeve.

opennews.al

opennews.al

Krijimi i infrastrukturës dhe transformimi rrënjësor i qytetit nuk i shërben vetëm turistëve, por synon t’i kthjejë sytë e sipërmarrësve të huaj drejt Vlorës .
Aeroporti, porti kargo dhe zhvillimi industrial do të jenë shtyllat e zhvillimit në periudhën afatshkurtër që lehtësojnë qasjen drejt tregjeve europiane dhe botërore.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT