28.5 C
Tiranë
Thursday, July 25, 2024
spot_img

Vriten tre policë në Francë / shkuan të ndihmonin një grua nga dhuna e bashkëshortit

Tre policë vdiqën dhe një i katërt u plagos gjatë një ndërhyrjeje në fshatin francez Saint-Just. Policia ishte thirrur pak pas mesnatës për të ndihmuar një grua e cila, për t’i shpëtuar dhunës së bashkëshortit të saj, kishte gjetur strehë në çatinë e një shtëpie. Kur arritën policët, burri, 48 vjeç, hapi zjarr ndaj tyre.

Oficerët iu afruan shtëpisë pak pas mesnatës dhe u vunë në shënjestër nga të shtënat me armë. Njeriu i armatosur fillimisht qëlloi dhe vrau një oficer dhe plagosi një tjetër para se të vinte zjarrin në shtëpi. Sipas zyrës së prokurorit Clermont-Ferrand, dy oficerë të tjerë u qëlluan dhe u vranë.
Gruaja arriti të shpëtohej. “Po merren masa më të mëdha në lidhje me rrezikun e individit”, tha një burim pranë hetimit. Duket se personi i armatosur është i njohur për autoritetet për akuzat në lidhje me çështjet e kujdestarisë së fëmijëve. Zjarrfikësit gjithashtu shkuan në vendin e ngjarjes duke u përpjekur të kontrollojnë zjarrin.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT