5.5 C
Tiranë
Thursday, February 22, 2024
spot_img

Aksident në Pogradec, makina përplaset me shtyllën e tensionit

Në ditën e sotme, është regjistruar një aksident në aksin rrugor Pogradec-Tushemisht, në afërsi të një zone të banuar. Një automjet ka humbur kontrollin dhe si rezultat i lagështisë në rrugë, ka dalë nga trasa dhe ka goditur një shtyllë të tensionit të lartë. Aksidenti ka shkaktuar vetëm dëme materiale, pa pasur të lënduar në person.

Për shkak të dëmtimit të shtyllës mbajtëse të rrjetit të tensionit, OSHE në Pogradec ka ndërprerë furnizimin me energji elektrike në disa lagje. Pritet që energjia të rikthehet së shpejti, pasi grupet e punës janë në terren për të kryer ndërhyrjet dhe rregullimet e nevojshme.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT