27.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Arrestohet autori i dyshuar për tentativë vjedhje me pistoletë lodër në këmbimin valutor në Durrës

Një 30-vjeçar është arrestuar nga policia pasi tentoi ditën e djeshme të vidhte një pikë këmbimi valutor në lagjen nr.1. Policia ka bërë të mundur identifikimin e këtij shtetasi dhe vënien e tij në pranga.

Rreth orës 12:45 të ditës së djeshme sipas policisë, Erinidi Lubishta, 30 vjeç ka hyrë në një dyqan këmbimi valutor dhe në kërcënimin e një pistolete lodër ka tentuar të vjedhë një shumë parash.

Shtetasi E. L., 30 vjeç, banues në Durrës, dyshohet se më datë 12.04.2024, rreth orës 12:45, në lagjen nr. 1, ka hyrë në një dyqan këmbimi valutor dhe në kërcënimin e një pistolete lodër, ka tentuar të vjedhë një shumë parash.

Si rezultat i veprimeve hetimore të kryera nga efektivët të mbështetur edhe nga inteligjenca policore u kap dhe u vu në arrest ky shtetas.

Në cilësinë e provës materiale atij iu sekuestrua pistoleta lodër dhe veshja që ka përdorur gjatë ngjarjes.

Ndërkohë materialet proceduriale i janë kaluar Prokurorisë në Durrës.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT