36.5 C
Tiranë
Saturday, June 22, 2024
spot_img

BRITANIA E MADHE/ MOMENTI HISTORIK! E moshuara 90-vjeçare, personi i parë që merr vaksinën në Angli

Një grua 90-vjeçare është personi i parë që do vaksinohet me prodhimin e “Pfizer”, duke shënuar kështu për një moment historik, në ditën e parë të vaksinimit ose siç e kanë quajtur britanikët V-Day.

Sipas The Sun, ajo quhet Margaret Keenan, e njohur si Megi për miqtë dhe familjen, dhe ditën e sotme asaj iu dha doza e parë e vaksinës, në spitalin lokal në Coventry, West Mids.

Marharet e ka quajtur një privilegj që është personi i parë që po vakisonohet, sipas saj kjo është dhurata më e mirë që mund të merrte.

Britania e Madhe është vendi i parë që ka aprovuar përdorimin masiv të vaksimit antiCovid. 4 ditë më parë në vend kanë ardhur një sasi prej 800 milionë vaksinash nga kompania Pfizer dhe BionTech dhe ditën e sotme ka nisur vaksinimi masiv.

 

 

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT