33.5 C
Tiranë
Thursday, July 25, 2024
spot_img

Disa qytete pa energji elektrike për shkak të defektit në rrjetin e Tensionit të lartë

Një ndërprerje e papritur e energjisë elektrike ka lënë disa qytete të Shqipërisë pa drita. Tirana, Durrësi, Lezha, Shkodra, Kukësi, Saranda dhe Elbasani janë ndër qytetet e prekura nga ky problem.

Burime të besueshme raportojnë për një defekt në lidhjen e rrjetit të tensionit të lartë 110 kV.

Ende nuk dihen shkaqet e sakta të këtij defekti, por ekipet e specializuara janë në terren për të rikthyer energjinë elektrike dhe për të zgjidhur problemin sa më shpejt të jetë e mundur.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT