29.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Ersekë /Era e fortë në juglindje të vendit, bie pema e Krishtlindjeve (FOTO)

Jug-lindja e vendit vazhdon që të jetë një rajon, i cili dominohet nga era e fortë dhe reshjet.
Era e fortë ka shkaktuar edhe rrëzimin e pemës së Krishtlindjeve në qytetin e vogël të Ersekës.
Punëtorët e bashkisë janë duke punuar për rivendosjen e pemës së festave të fundvitit në pedonalen e këtij qyteti.
Siç shihet edhe nga fotot, Erseka ishte ndriçuar më së miri për të pritur Vitin e Ri 2021, por era ka shkaktuar këtë incident të vogël.
opennews.al

 

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT