25.5 C
Tiranë
Monday, May 20, 2024
spot_img

Masa e re e hyrjes në Kakavijë / “Kush rezulton pozitiv me Covid-19, nuk hyn në Greqi”

Qeveria Greke po aktivizon një masë shtesë, sipas së cilës ata që zbulohen pozitivë në kontrollet e kryera në kufijtë tokësorë të vendit, nuk do të lejohen të hyjnë në vend për arsye të mbrojtjes së shëndetit publik.

Që nga hapja e kufirit me Shqipërinë në fillim të majit, qeveria greke nuk ka arritur të vendosë një sërë masash thelbësore.

“Në intervale të rregullta qeveria merr vendime disa prej të cilave janë të vështira për t’u zbatuar dhe krijojnë probleme serioze në udhëtime”, thuhet në njoftimin e medias greke.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT