33.5 C
Tiranë
Thursday, July 25, 2024
spot_img

I bindur në fitoren e PD-së, Salianji nis fushatën në Korçë

Ditën e sotme, ish deputetit i PD-së Ervin Salianji, zhvilloi një takim me strukturat e partisë në Korçë, në një sallë të tejmbushur, ku shprehu bindjen në fitoren e Partisë Demokratike.

Në fjalën e tij para mbështetësve, Salijani u shpreh mirënjohës ndaj demokratëve: “ Ne Shqiperine tone shume pak kemi degjuar te thuhet faleminderit, ju faleminderit dhe mirenjohje për ju, për çdo votë për çdo kontribut.  mirenjohja eshte kollone e ndertimit dhe se bashku kemi ndertuar tullë më tullë në çdo cep një strukturë të fortë dhe fituese qê asgjë se prek dot”

Së bashku kemi përballuar  shumë veshtiresi dhe padrejtesi vitet e opozites jane te veshtira per ju dhe familjet tuaja. E di se sa keni vuajtur ne 8 vite opozitë pa përfituar asgjë, keni dhene do do jepni sepse ju luftoni për ideale, pavaresisht se ju kane sakatuar ne biznese, ne vende pune, ju kanë presionuar dhe kërcënuar por sia kane dale e sdo ia dalin, Ju Jeni Partia Demokratike, partia e lirisë!  Çdo përballje me  veshtiresitë se bashku kemi menduar pergjegjesine e gjithe  shqiptareve prandaj nuk terhiqemi e nuk do tërhuqemi! Ne kemi zgjedhur luften e perplasjen, ju kemi dalë përballë pa u fshehur, kemi nxjerre qelbin e korrupsionit, krimit dhe pisllekut ne siperfaqe, është vetem ceshtje kohe sa te thahen e treten dhe te ikin me gjithe peshtiresine qe kane krijuar #25 Prill ne do te sjellim ndryshimin! Të gjithë bashkë me fitoren e thellë të Partisë Demokratike’, ka thënë Salijani.

Postimi i plotë i Ervin Salijanit:

Korçë! Energji e madhe për ndryshim!

Të bashkuar për fitore! #25Prill

 

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT