36.5 C
Tiranë
Saturday, June 22, 2024
spot_img

Kryeminsitri Edi Rama ishte këtë pasdite në Spitalin e Vlorës

Kryeminsitri Edi Rama ishte këtë pasdite në Spitalin e Vlorës, ku tregoi nga afër repartin e Covid-19, i cili po përgatitet të hapet për t’iu shërbyer pacientëve të infektuar me virusin e rrezikshëm.

Mes të tjerash, kryeministri sulmon dhe opozitën, teksa shprehet se këto pamje duhet t’i shohin ata që mbushin dynjanë me helm për kapacitetet e për mungesën e strategjisë në luftë me Covidin.

Mesazhi i Ramës:

VLORË – Ja Spitali i Vlorës, le ta shikojnë ata që mbushin dynjanë me helm për kapacitetet e për mungesën e strategjisë në luftë me Covidin
Dhe le të vazhdojnë të përsërisin si të dehur ose edhe të dehur realisht si Baba Xhikja, që po bëhet qameti, që s’ka shtretër, s’ka ilaçe, s’ka oksigjen, s’ka mjek…
Po kur thonë që ne bëjmë propagandë? O Zot, këto që ju shihni qenkan propagandë, ato që flasin ata qenkan realitet! S’kanë faj kur ka akoma qorra me të dy sytë në ballë dhe shurdhë me të dy veshët në vend, që u besojnë dokrrave e dënglave të tyre
Ndjesë, po janë bërë realisht gangrena e kësaj shoqërie

 

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT