25.5 C
Tiranë
Monday, May 20, 2024
spot_img

Kryetari i Bashkisë Vlorë dhuron 10.000 maska për punonjësit e DVP Vlorë

Ditën e sotme, kryetari i Bashkisë Vlorë Dritan Leli i ka dorëzuar zv/drejtorit të Rendit në DVP Vlorë Shpëtim Hasanaliaj, donacionin me 10.000 maska, për punonjësit e kësaj drejtorie.

Maskat mbrojtëse do t’i ndihmojnë punonjësit e Policisë, sidomos ata që punojnë në terre, që të mbrohen nga infektimi me COVID-19.

Zv/drejtori i i Rendit ka falënderuar z. Leli për ketë donacion dhe njëkohësisht i ka bërë thirrje qytetarëve që të vendosin maskat mbrojtëse dhe të zbatojnë masat e tjera që kanë si qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19.

opennews.al
opennews.al

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT