28.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Kush janë dy shqiptarët e arrestuar në Angli / Punëtorë në fermën e kanabisit me vlerë 1 milion paund

Dy të rinj shqiptarë janë vënë nën akuzë për kultivim droge pas një aksion policor zbuloi një fermë masive kanabisi në Angli.

Ferma, e cila kishte një vlerë të vlerësuar prej 1 milion £, u gjet nga policia e Derbyshire në Angli pasi oficerët ushtruan kontroll në një shtëpi më 6 dhjetor.

Më shumë se 1.000 bimë në faza të ndryshme të zhvillimit u gjetën të shpërndara në tre kate të ndërtesës.

Dy shqiptarët në të 20-at që ishin në pronë u arrestuan për prodhimin e kanabisit. Saimir Kullau, 23 vjeç, dhe Marsel Sadja, 24 vjeç, janë vendosur në paraburgim.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT