30.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj / Falenderon SHBA-në për ofrimin e ndihmës në sistemin e burgjeve.

Ministrja e Drejtësisë falenderon Shteteve të Bashkuara të Amerikës për ofrimin e ndihmës në sistemin e burgjeve, gjatë kësaj kohe të vështirë pandemie!
Falenderime të përzemërta Ambasadores Znj. Yuri Kim U.S. Embassy-Tirana
dhe programit të Departamentit të Shtetit i Çështjeve Ndërkombëtare të Drogës dhe Zbatimit të Ligjit, për dhurimin e pajisjeve personale mbrojtëse, si maska, dizinfektantë duarsh, duke i ardhur në ndihmë Drejtorise së Përgjithshme të Burgjeve për të siguruar shëndetin dhe sigurinë e të burgosurve dhe personelit të burgjeve gjatë pandemisë COVID-19.
Zv.Ministri i Drejtësisë Klajd Karameta dhe Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve Agim Ismaili morën në dorëzim këtë donacion me vlerë.

opennews.al
opennews.al
opennews.al
opennews.al
opennews.al
opennews.al
opennews.al
opennews.al
opennews.al
opennews.al
opennews.al

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT