33.5 C
Tiranë
Saturday, June 22, 2024
spot_img

Parashikimi/ moti për të mërkurën , 2 dhjetor

Dita e mërkurë parashikohet të ketë mot me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimesh.

Reshje shiu të karakterit lokal me intensitet të ulët përgjatë vijës bregdetare, ben te ditur Sherbimi Meteorologjik Ushtarak.

Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, e cila hera-herës do të fitoj shpejtësi deri në 15-20m/sek, kryesisht përgjatë vijës bregdetare jugore.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -2°C deri në 9°C

zoant e ulëta 3°C deri në 16°C

zonat bregdetare 6°C deri në 17°C

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT