5.5 C
Tiranë
Friday, February 23, 2024
spot_img

Proteste në Tel Aviv, qindra persona kërkojnë lirimin e pengjeve nga Hamasi dhe dorëheqjen e Netanyahu

Në Tel Aviv, qindra protestues mbajtën një demonstratë të shtunën ku kërkuan lirimin e izraelitëve të mbajtur peng nga grupi militant Hamas në Rripin e Gazës. Ata gjithashtu akuzuan kryeministrin Benjamin Netanyahu për pengimin e negociatave që mund të çonin në një marrëveshje për lirimin e pengjeve.

Familjarët e izraelitëve të mbajtur peng kanë shprehur zhgënjim ndaj qeverisë së tyre për mungesën e progresit në negociatat me Hamasin. Protestuesit kërkuan dorëheqjen e qeverisë dhe shpalljen e zgjedhjeve. Rrugët kryesore të qytetit u bllokuan nga qindra protestues, dhe shtatë persona u arrestuan nga policia gjatë demonstratës.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT