5.5 C
Tiranë
Friday, February 23, 2024
spot_img

‘Pse duhet ta kaloj gjithë këtë torturë ‘/Djali i biznesmenit grek të vrarë shprehet pas vrasjes së prindërve

Giorgos Gialias, djali i biznesmenit grek Christos Gialias, i cili është i njohur për të pasuar dy vrasjet e prindërve të tij brenda gjashtë viteve, ka shprehur shkatërrimin e tij.

Babai, Christos Gialias, u vra natën e së mërkurës, kur personat e panjohur e sulmuan me kallashnikov para se të mbërrinte në shtëpinë e tij në Mandrë.
Ky ngjarje u ndodh gjashtë vite pas vrasjes së nënës së Giorgos, Frederiki Karzis, e cila u gjet e vrarë në oborrin e shtëpisë së saj me dy plumba në kokë në vitin 2018.
Giorgos Gialias ka shfaqur trishtim dhe shpëtim të dyfishtë për fatin e tronditur të familjes së tij. Hetimet janë duke vazhduar për të identifikuar dhe kapur autorët e vrasjes së fundit.

Dy vrasjet brutale të prindërve të Giorgos Gialias

Persona të panjohur i zunë pritë mbrëmjen e së mërkurës biznesmenit Christos Gialias, të cilët pasi e qëlluan me kallashnikov dhe e vranë në makinë, i vunë flakën mjetit me qëllimin për të zhdukur gjurmët.
ELAS ka nisur kërkimin për gjetjen e autorëve që u larguan me motor.
Automjeti i biznesmenit, u gjet në rrugën “Agia Aikaterini” në Mandra dhe zjarrfikësit tentuan të shuajnë zjarrin në vendngjarje.
Nga hetimet e ELAS-it, pranë mjetit të djegur u gjetën gëzhoja, ndërsa brenda mjetit u gjet një kallashnikov, i cili vlerësohet të jetë arma e vrasjes që autorët e kanë hedhur pas ekzekutimit.

Christos Gialias, ishte pronar i kompanive aktive në tregtinë e mishit me qindra punonjës.
Në vitin 2018, ish-bashkëshortja e Christos Gialia dhe nëna e Giorgos, Frederiki Karzi, u vra në shkallët e shtëpisë së saj në Mandra.

E vranë me dy plumba në kokë, në oborrin e shtëpisë së saj.
Christos Gialias, atëherë shkoi menjëherë në vendin e vrasjes, pasi edhe pse ishte rimartuar me një shqiptare nga Elbasani, mbante marrëdhënie të shkëlqyera me ish-bashkëshorten.
“Policia do të kërkojë… Gjithçka… Aty kam besim, do ta zbardhin çështjen, nuk ka sesi. As ne nuk e dime pse ndodhi”, deklaroi Christos Gialias për vrasjen e ish-bashkëshortes.
Vihet re se sipas policisë, motivi i vrasjes së gruas ka qenë grabitja, pasi autorët e huaj besonin se ajo do të kishte para.
Ata i kishin ngritur pritë jashtë shtëpisë së saj, teksa ajo kthehej nga kazinoja. Megjithatë, në çantën e saj kishte vetëm një orë.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT