25.5 C
Tiranë
Friday, June 14, 2024
spot_img

Receta në dy minuta, kroketa me miell misri

Përbërësit: 200 g miell misri, 600 ml ujë, 1 presh, 100 g Parmigiano, trumzë, kripë, piper dhe vaj ulliri.

Përgatitja: Presim imët preshin dhe e skuqim në tigan, shtojmë kripë, piper, trumë dhe ujin. Sapo të fillojë të ziejë shtojmë miellin e misrit, djathin dhe e ziejmë me temperaturë të ulët disa minuta. Lyejmë një tavë me vaj ulliri, shtrojmë brumin e misrit dhe pasi të ftohet e presim në shirita. I pjekim disa minuta në furrë të nxehtë derisa të kërcanisen.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT