29.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Tërmet me magnitudë 3.5 te shkallës Rihter

Vijojnë lëkundjet e tërmetit në vend. Vetëm pak minuta më parë është regjistruar një tjetër lëkundje me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter.

Sipas Qendrës Evropiane të Tërmeteve (EMSC), tërmeti ka qenë në Detin Adriatik, 42 kilometra nga Tirana dhe 23 km nga Durrësi.

Ndërkohë, thellësia e lëkundjes së fundit sizmike ka qenë 5 km.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT