19.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Zbardhet axhenda e takimit ndërqeveritar

Nesër pritet të mbahet takimi midis dy qeverive shqiptare në Tiranë.

Takimi midis Qeverive Shqiptare dhe asaj Kosovare dotë mbahet në Pallatin e Kongreseve.

Takimi nis me fjalën e hapjes së kryeministrit shqiptar Edi Rama dhe më pas pritet të flasë edhe kryeministri kosovar Avdullah Hoti.

Pas fjalëvë përshëndetesë  pritet të mbahet ceremonia e nënshkrimit të marrëveshje ndërqeveritare dhe pritet të mbyllet me konferencën e përbashkët për shtyp dhe me një foto të të dyjave kabineteve.

AXHENDA E MBLEDHJES SË DY QEVERIVE TË REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË DHE REPUBLIKËS SË KOSOVËS

 11.00– Mbërritja e delegacionit të Republikës së Kosovës përpara Pallatit tëKongreseve (Vendi: Pallati i Kongreseve)

11.15 – Mbërritja e Sh.T. Avdullah Hoti, Kryeministër i Republikës së Kosovës në Bulevardin Dëshmorët e Kombit

11.30– Çelja e sesionit plenar të mbledhjes së dy Qeverive Shqipëri-Kosovë (Vendi:Holli kryesor, Pallati i Kongreseve)

Fjalë e Z. Edi Rama, Kryeministër i Shqipërisë

Fjalë e Sh.T. Avdullah Hoti, Kryeministër i Republikës së Kosovës

Fjalë të shkurtra nga anëtarë të dy kabineteve për të parashtruar çështjet kryesore dhe marrëveshjet për nënshkrim

  1. Edi Rama, Kryeministër i Shqipërisë përmbyll sesionin plenar

12.45 – Ceremonia e nënshkrimit të marrëveshjeve ndërqeveritare

(Vendi:Holli kryesor, Pallati i Kongreseve)

13.00– Konferencë e përbashkët për shtyp e dy Kryeministrave

(Vendi:Holli kryesor, Pallati i Kongreseve)

13.30 – Foto e përbashkët (Vendi:Holli kryesor, Pallati i Kongreseve)

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT