27.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Ekzekutimi / 26-vjeçari Xhulio Prela dyshohet se u nxorr në pritë me një telefonatë

Dalin në dritë të tjera detaje nga vrasja e efektivit të policisë, Xhulio Prela. 26-vjeçari që u ekzekutua orët e para të mëngjesit të sotëm, Xhulio Prela është telefonuar nga një person dhe në mesnatë është nisur drejt Lezhës ku dhe i është bërë pritë.

Përgjatë superstradës Lezhë-Milot, ka një sërë biznesesh kamerat e të cilave pritet të sekuestrohen nga grupi hetimor për të parë lëvizjet para dhe pas ngjarjes.

Sipas burimeve të gazetës Panorama, Xhulio Prela ka qenë në Rinas për të marrë shokun e vëllait të tij, i cili vinte nga Anglia sëbashku me të motrën.

Në mesnate është kthyer me ta nga Aeroporti dhe i ka derguar deri në Shkodër.

Menjehere me pas ai eshte kthyer dhe gjate rruges Lezhe-Milot teksa po kalonte ka pare nje automjet, ku nje person qe kishte dale nga makina po i bente me drita me nje elektrik dore.

Menjehere Prela e ka rikthyer serish automjetin ne drejtim te Lezhes ku i eshte afruar personi me elektrik tek dera e pasagjerit. Xhulio Prela ka hapur xhamin dhe disa sekonda me pas ai ka tentuar te largohet kur ne ato momente i eshte afruar nje person tjeter duke e qelluar me nje plumb ne zemer. Ne gjaknxehtesi 26 vjecari eshte i ka dhene gaz makines dhe atentatori ka gjuajtur edhe dy here te tjera me pistolete e tipit TT, ku njeri plumb ka kapur xhamin e prapem te automjetit ndersa tjetri ka kapur targen.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT