29.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

30-vjeçari në Vlorë me probleme mendore, kërcënon me bombulën e gazit.

Nuk ka pengmarrje në Vlorë, është nje i ri qe është i semure nga shendeti mendor dhe është mbyllur në një e lokalit ka dhe nje gershere në dorë, forcat e policisë po negociojne me të për ta nxjerre pa demtime.

Detaje të reja janë zbuluar nga ngjarja  në Vlorë ku një 30-vjeçar u ngujua në një dyqan dhe kërcënoi se do e hidhte në erë duke plasur bombulën e gazit.

30-vjeçari është me probleme mendore dhe prej disa ditësh ai kurohet nga mjekët. Sot ai u mbyll në dyqan dhe i kërkoi të gjithëve të largohen.

Sipas dëshmitarëve, ai kisthe halucionacione se do e vrisnin me snajper nga pallati përballë. Pas kërcënimit me bombulë, ai kërcënoi sërish me gërshërë për t’u vetëvrarë.

FNSH ndërhyu forcërisht duke shembur derën, hedhur tymuese dhe më pas neutralizuan dhe futën ne furgon 30-vjeçarin.

  • Momenti i nxjerrjes dhe arrestimi i personit qe kerceninte me vetflijim brenda nje ambienti te tregu i orizit.
opennews.al
opennews.al
opennews.al
opennews.al

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT