19.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Apple pritet të prezantojë edhe një iPhone të ri në vitin 2021

Apple është gati të zbulojë telefonin e radhës iPhone 12 muajin e ardhshëm, pasi shtyu datën e prezantimit pas vonesave të prodhimit që ishin lidhur me COVID-19.

Gjiganti i teknologjisë po rreshton katër modele iPhone 12 , duke filluar nga 5.4 inç iPhone 12, deri në 6.7 inç iPhone 12 Pro Max, por duket se një pajisje tjetër do të bashkohet me to: iPhone 12S.

Njoftuesi Komiya ka ndarë një orar për iPhone të ardhshëm të Apple, që shtrihen nga viti 2020 në vitin 2021, duke përcaktuar vitet se kur do të shohim telefonat inteligjentë në dyqanin zyrtar të Apple.

Telefonat e rinj nga Apple pritet të lëshohen në tetor të këtij viti. por ajo që na tërhoqi vërtet vëmendjen është iPhone 12S, i cili do të paraqitet në gjysmën e dytë të vitit 2021.

Komiya nuk shtjellon se çfarë është iPhone 12S, por ne dyshojmë se i referohet modelit të pestë të iPhone 12 që kemi dëgjuar për të që do të jetë më i lirë se modeli bazë iPhone 12, falë mungesës së 5G.

Pajisja raportohet të lëshohet në fillim të vitit 2021 dhe mund të shitet me pakicë për rreth 675 euro.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT