29.5 C
Tiranë
Thursday, June 13, 2024
spot_img

Asteroidi mund të godasë Tokën një ditë para zgjedhjeve amerikane

Kjo është një mënyrë për të shkundur votën. Një asteroid mund të godasë Tokën një ditë përpara zgjedhjeve amerikane, raporton Fox News.

Shkencëtari i njohur, Neil deGrasse Tyson thotë se asteroidi është pak a shumë sa një frigorifer në përmasa. Tyson thotë se ky shkëmb hapësinor nuk ka shanse që të shkaktojë dëme.

NASA e ka identifikuar më herët asteroidin 2018VP1 dhe thotë se ka më pak se 1 përqind shanse që të godasë Tokën.

Agjencia hapësinore thotë se edhe nëse futet në atmosferë, do shpërbëhet pasi është shumë i vogël.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT