14.5 C
Tiranë
Monday, March 4, 2024
spot_img

Atentati ndaj shefit të Policisë Bashkiake, dalin detaje të reja në lidhje me ngjarjen.

Ne atentatin qe ju be, Shefit te Policisë Bashkiake të Malësisë së Madhe, Mentor Hasanaj dhe babai i tij, Xhelal Hasanaj kanë mbetur të plagosur.

Korrespondenti i “openews.al” raporton në lidhje me ngjarjen se, policia ka mundur të shoqërojë disa person, ku mes tyre dyshohet se është edhe autori.

Ndërkohë nega kontrollet e kryera policia ka gjetur rreth 500 metër larg vendit të ngjarjes motorin me të cilin është kryer atentati.Sipas policisë, dyshohet se autori ka braktisur motorin menjëherë pas ngjarjes dhe më pas është larguar.

Ngjarja ndodhi rreth orës 12:30, në aksin rrugor Shkodër-Koplik, ku blutë raportuan se ishte një person që qarkullonte me motomjet, i cili ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të mjetit të Policisë bashkiake Malësia e Madhe ku udhëtonin shtetasit Mentor Hasanaj 37 vjeç, Vjollca Hasanaj 28 vjeçe dhe Xhelal Hasanaj 70 vjeç, banues në Malësinë e Madhe.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT