25.5 C
Tiranë
Monday, May 20, 2024
spot_img

Ballsh 2 javë në grevë në urie, rëndohet gjendja shëndetësore e naftëtarëve.

Vijon te rendohet gjendja shëndetësore e naftëtarëve të Ballshit, të cilët prej 2 javësh kanë hyrë në grevë urie.

korenspondenti i “opennews.al” raporton për se janë derguar në spitalin e Mallakastrës dy grevistë, pasi kanë paraqitur probleme dehidrimi, dhembje koke e luhatje të tensionit. Po ashtu, mësohet se gjatë natës një tjetër grevist ka pasur probleme shëndetësore.

Kjo është dita e 14 e grevës së urisë dhe naftëtarët janë të vendosur ta vazhdojnë këtë grevë, ndërsa deri më sot nuk kanë marrë asnjë përgjigje. Të hënën pritet një tjetër marshim në rrugët e qytetit të Ballshit.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT