27.5 C
Tiranë
Saturday, May 18, 2024
spot_img

Bën vaksinën antiCovid mjeku i parë shqiptar / Dritë në fund të tunelit!

Mes të personave që kanë marrë vaksinën antiCovid është edhe një shqiptar.

Arjet Gega është mjek i sëmundjeve Infektive dhe asistent profesor në shtetin e Connecticut-it, i cili ka marrë vaksinën.

Në një intervistë për ‘Top Channel’ ai tha se u vaksinua si pjesë e planit të Qeverisë Federale për punonjësit e shëndetit që janë në kontakt me pacientët me Covid-19.

Ai u shpreh se vaksina është ‘drita në fund të tunelit’, dhe asnjë nuk duhet të ketë mëdyshje. Ndër të tjera mjeku i ka bërë apel të gjithë qytetarëve shqiptarë që vaksinohen sapo ajo atë jetë në dispozicion.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT