18.5 C
Tiranë
Saturday, April 13, 2024
spot_img

Bllokohen rrugët kryesore në Tiranë për samitin e Ukrainës: Masa të policisë për sigurinë e presidentit Zelensky

Njoftohet se Tiranë do të jetë e prekura nga bllokimet rrugore si pjesë e masave të sigurisë për pritjen e presidentit të Ukrainës, Volodimir Zelensky, gjatë Samitit të dedikuar tërësisht për Ukrainën. Bllokimi i disa rrugëve kryesore do të fillojë sot, me qëllim të garantimit të sigurisë së delegacioneve që vijnë nga aeroporti “Nënë Tereza”. Policia ka paralajmëruar për ndërprerje të shkurtër kohore të trafikut dhe ndalim të qëndrimit në disa segmente rrugore.

Më datë 28 shkurt 2024, ndalimi i qarkullimit për automjetet është parashikuar nga ora 08:00 deri në 11:00 dhe 15:30 deri në 17:30, duke u përfshirë rrugën nga aeroporti i Rinasit në ish-sheshin “Shqiponja”, Rruga e Elbasanit, si dhe rrugët “Dervish Hima”, “Faik Konica”, “Ismail Qemali”, “Gjergj Filipi”, “Lek Dukagjini”, “Jul Variboba” dhe “Fatmir Haxhiu”.

Në këto kushte, qytetarët dhe udhëtarët pritet të ndjekin itinerare alternative për të shmangur bllokimet dhe pengesat në rrugë. Gjithashtu, hyrjet dhe daljet në qytet do të kufizohen për disa nga këto rrugë gjatë periudhës së bllokimit.

Masat e sigurisë janë miratuar për të garantuar që vizita e presidentit Zelensky dhe ngjarjet e tjera të lidhura me Samitin të zhvillohen pa incidente dhe në një mjedis të sigurt. Autoritetet shpresojnë në bashkëpunimin dhe mirëkuptimin e qytetarëve në këtë kohë të veçantë.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT