25.5 C
Tiranë
Monday, May 20, 2024
spot_img

Covid-19 / Mbyllet Gjykata e Apelit në Vlorë

Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka mbyllur Gjykatën e Apelit në Vlorë pas rasteve me COVID-19 brenda këtij institucioni.
Pikërisht kjo gjykatë në qytetin bregdetar do të qëndrojë e mbyllur për 14 ditë.
Burime nga qyteti i Vlorës bëjnë me dije se 6 persona janë konfirmuar me COVID-19 dhe 7 të tjerë janë në pritje të përgjigjes së tamponit.
Sipas të dhënave aktuale të Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në qytetin e Vlorës janë të infektuar 974 persona, prej të cilëve 24 janë shtruar në spital ndërsa 2 të tjerë janë në terapi intensive.
Që prej fillimit të pandemisë, qarku i Vlorës është një nga më të prekurit, përfshirë këtu edhe qytete të tjera të prekura si Tirana, Durrësi, Fieri, Korça dhe Shkodra.

Artikuj të Tjera

Komento

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

POSTIMET E FUNDIT